1 Linje
Herning Herning Rutebilstation (Thinggaard)
Midttrafik
Midttrafik 1 Bus Stoppesteder og Rutetidsplan
1 Bus (Herning Herning Rutebilstation (Thinggaard)) fungerer som en cirkulær rute med 35 stoppesteder, der starter fra Herning Herning Rutebilstation (Thinggaard).
Herning Herning Rutebilstation (Thinggaard)
Kousgaards Plads (Herning Kom)
Torvet (Herning Kom)
Rolighedsvej (Herning Kom)
Møllegade (Herning Kom)
Møllevænget/Gl Landevej (Herning Kom)
Gl Landevej/Sct. Johannes Kirke (Herning Kom)
Højvænget/Fruehøjvej (Herning Kom)
Porsvænget/Fruehøjvej (Herning Kom)
H P Hansens Vej/Butikstorvet (Herning Kom)
Brændgårdsparken/Brændgårdvej (Herning Kom)
Weysesvej/Brændgårdvej (Herning Kom)
Brændgårdvej/Herning Svømmehal (Herning Kom)
Gullestrupvej/Holing Sportscenter (Herning Kom)
Vesterholmvej/Gullestrupvej (Herning Kom)
Lyngens Kvarter (Herning Kom)
Engens Kvarter/Lyngens Kvarter (Herning Kom)
Kornblomstens Kvarter/Lyngens Kvt. (Herning Kom)
Revlingens Kvarter (Herning Kom)
Gullestrup Skole (Herning Kom)
Vesterholmvej/Gullestrupvej (Herning Kom)
Gullestrupvej/Holing Sportscenter (Herning Kom)
Brændgårdvej/Herning Svømmehal (Herning Kom)
Weysesvej/Brændgårdvej (Herning Kom)
Brændgårdsparken/Brændgårdvej (Herning Kom)
H P Hansens Vej/Butikstorvet (Herning Kom)
Porsvænget/Fruehøjvej (Herning Kom)
Højvænget/Fruehøjvej (Herning Kom)
Gl Landevej/Sct. Johannes Kirke (Herning Kom)
Møllevænget/Gl Landevej (Herning Kom)
Møllegade (Herning Kom)
Nygade (Herning Kom)
Torvet (Herning Kom)
Kousgaards Plads (Herning Kom)
Herning Herning Rutebilstation (Thinggaard)
1 Bus tidsplan
Dag | Kørselstider | Hyppighed |
---|---|---|
man | 05:25 - 22:35 | 25 min |
tir | 05:25 - 22:35 | 25 min |
ons | 05:25 - 22:35 | 25 min |
tor | 05:25 - 22:35 | 25 min |
fre | 05:25 - 22:35 | 25 min |
lør | 08:05 - 22:15 | 30 min |
søn | 09:05 - 22:35 | 30 min |
1 Bus Rutetegning
Rutetegningen for 1 i Danmark vil snart være tilgængelig.
1 Linje Bus takstinformation
Midttrafik, 1 Bus takst kan variere på grund af forskellige faktorer. For detaljerede oplysninger om billetomkostninger, besøg venligst deres officielle hjemmeside.
Flere ruter fra Midttrafik i Danmark
- 223 — Thorsø/Torvet (Favrskov Kom) - Hammel Rtb.
- 413 — Ejer Risvej/Lille Tåningvej - Campus Skanderborg/Højvangens Torv
- 580 — Hvide Sande Kirke (Ringkøbing-Skjern Kom) - Bjerregård/Kirksvej (Ringkøbing-Skjern Kom)
- 722 — Viborg Rtb. - Viborg Gymnasium
- 23 — Gjern Skole (Silkeborg Kom) - Fårvang Skole (Silkeborg Kom)
- 671 — Fængslet/Priorsløkkevej (Horsens Kom) - Egebjergskolen (Horsens Kom)
- 160 — Vildbjerg Station (Herning Kom) - Sørvad Skole (Herning Kom)
- 5A — Tangkrogen/Dalgas Avenue (Aarhus Kom) - Marienlund/Marienlunds Allé (Aarhus Kom)
- 12 — Randers Busterminal - Firkløverskolen/Borup Byvej (Randers Kom)
- 212U — Ryomgård St. (Syddjurs Kom) - Paderup Gymnasium/Paderup Blvd.
- 421 — Skolevej/Breum (Skive Kom) - Selde (Skive Kom)
- 352 — Grenaa Trafikterminal (Norddjurs Kom) - Glesborg (Norddjurs Kom)
- 570 — Spjald Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom) - Ringkøbing Rtb.
- 24 — Ry St. (Skanderborg Kom) - Siimtoften (Skanderborg Kom)
- 130 — Skivevej/Simmelkær Hovedgade (Herning Kom) - Ikast/Østerport (Ikast-Brande Kom)
- 115 — Laurbjerg (Favrskov Kom) - Ådalsvej/Samsøvej (Favrskov Kom)
- 422 — Alling Ringvej 41 - Låsby Skole (Skanderborg Kom)
- 2A — Holme/Karetmagertoften (Aarhus Kom) - Aarhus Universitetshospital Skejby Indgang H
- 105 — Juelsminde Rtb. (Hedensted Kom) - Horsens Trafikterminal
- 235 — Randers Busterminal - Mariager Busterminal (Ny Havnevej / Mariager)