60X Linje
Aalborg Busterminal (Perron C3) - Aalborg Busterminal (Område C)
NT
NT 60X Bus Stoppesteder og Rutetidsplan
60X Bus (Aalborg Busterminal (Perron C3) - Aalborg Busterminal (Område C)) er en rute med 22 stoppesteder, der afgår fra Aalborg Busterminal (Perron C3) og slutter ved sin Aalborg Busterminal (Område C).
Aalborg Busterminal (Perron C3)
Sygehus Syd (Hobrovej / Aalborg)
Skipperen (Hobrovej / Aalborg)
Firkløvervej (Hobrovej / Aalborg)
Hermesvej (Hobrovej / Støvring)
Støvring St.
Mosbæksallé (Støvring)
Mølledamsvej (Hobrovej / Støvring)
Østre Alle (Over Bækken / Støvring)
Støvring Gymnasium (Over Bækken)
Hulvejen (Over Bækken / Støvring)
Ved Bjerget (Over Bækken / Støvring)
Vestre Primærvej (Støvring)
Porsborgvej (Viborgvej / Støvring)
Møllevej (Viborgvej / Støvring)
Bavnebakkeskolen (Viborgvej / Støving)
Solparken (Hobrovej / Støvring)
Hermesvej (Hobrovej / Støvring)
Mariendal Mølle (Hobrovej / Aalborg)
Skipperen (Hobrovej / Aalborg)
Sygehus Syd (Hobrovej / Aalborg)
Aalborg Busterminal (Område C)
60X Bus tidsplan
Dag | Kørselstider | Hyppighed |
---|---|---|
man | 05:38 - 18:48 | 1 t. |
tir | 05:38 - 18:48 | 1 t. |
ons | 05:38 - 18:48 | 1 t. |
tor | 05:38 - 18:48 | 1 t. |
fre | 05:38 - 18:48 | 1 t. |
lør | 08:18 - 15:48 | 1 t. |
søn | Ikke I Drift | Ikke I Drift |
60X Bus Rutetegning
Rutetegningen for 60X i Danmark vil snart være tilgængelig.
60X Linje Bus takstinformation
NT, 60X Bus takst kan variere på grund af forskellige faktorer. For detaljerede oplysninger om billetomkostninger, besøg venligst deres officielle hjemmeside.
Flere ruter fra NT i Danmark
- 176 — Hals (Østergade) - Aalborg Busterminal (Område C)
- 448 — Astrup (Mariagerfjord Kommune) - Arden Skole / Hal (Hvarrevej/ Arden)
- 278 — Enebærvej (Hørby / Hjørringvej / Fr.Havn Komm.) - Dronninglund Busterminal
- 72 — Brønderslev St. - Aalborg Busterminal (Område C)
- 118 — Terndrup Busterminal - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)
- 460 — Søndre Skole (Fredensgade / Hobro) - Nørre Onsild (Mariagerfjord Kommune)
- 328 — Bedsted Skole (Skolegade / Thisted Komm.)
- 276 — Hals (Østergade) - Dronninglund Busterminal
- 542 — Toppedalskolen Vindblæs (Vesthimm. Komm.) - Toppedalskolen Brøndum (Vesthimm. Komm.)
- BUS75 — Frederikshavn St. - Aalborg Busterminal (Område C)
- 523 — Østrup Vest (Nørregade / Vesthimmerland Komm.) - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)
- 951X — Holstebro Trafikterminal - Skive Trafikterminal
- 813 — Hjørring St.
- 319 — Hurup Thy Skole (Thisted Kommune)
- 274 — Sæby Busterminal - Dronninglund Busterminal
- 38 — Klitgård (Aalborg Kommune) - Aalborg Busterminal (Område C)
- 830 — Vrejlev Klostervej Rundkørsel (Hjørring Kommune) - Poulstrup (Hovedgaden / Hjørring Kommune)
- 454 — Hadsund Busterminal - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)
- 111-T — Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Ullits Skole (Foulumvej / Vesthimm. Komm.)
- 5 — Saltumvej (Aalborg) - Skelagergårdene (Skelagervej / Aalborg)