6 Linje
Silkeborg Trafikterminal
Midttrafik
Midttrafik 6 Bus Stoppesteder og Rutetidsplan
6 Bus (Silkeborg Trafikterminal) fungerer som en cirkulær rute med 43 stoppesteder, der starter fra Silkeborg Trafikterminal.
Silkeborg Trafikterminal
Amaliegade/Drewsensvej (Silkeborg Kom)
Godthåbsvej (Silkeborg Kom)
Ved Skrænten/Borgergade (Silkeborg Kom)
Rosengade/Borgergade (Silkeborg Kom)
Tulipanvej/Borgergade (Silkeborg Kom)
Nørrevænget/Borgergade (Silkeborg Kom)
Borgervænget/Nørrevænget (Silkeborg Kom)
Ndr. Ringvej/Nørrevænget (Silkeborg Kom)
Ndr. Ringvej/Nylandsvej (Silkeborg Kom)
Istedvej/Nylandsvej (Silkeborg Kom)
Hesselhøj/Kærsgårdsvej (Silkeborg Kom)
Balle Kirkevej/Kærsgårdsvej (Silkeborg Kom)
Grønningen/Balle Kirkevej (Silkeborg Kom)
H.C. Andersens Vej/Balle Kirkevej (Silkeborg Kom)
Ved Hegnet/Balle Kirkevej (Silkeborg Kom)
Rs. Mortensens Vej/Balle Kirkevej (Silkeborg Kom)
Balleskolen (Silkeborg Kom)
Ballelund (Silkeborg Kom)
Ndr. H./Astrid Lindgrens Vej (Silkeborg Kom)
Tunnellen/Ndr. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Ø. Bordingvej/Ndr. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Buskelundtoften/V. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Buskelundskoven/V. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Buskelundvænget/V. Højmarksvej (Silkeborg Kom)
Aabenraavej/Eidervej (Silkeborg Kom)
Hvinningdalskolen/Eidervej (Silkeborg Kom)
Løgumklostervej/Eidervej (Silkeborg Kom)
Kollundvej/Eidervej (Silkeborg Kom)
Risumvej/Eidervej (Silkeborg Kom)
Slienvej/Eidervej (Silkeborg Kom)
Eidervej/Kærgårdsvej (Silkeborg Kom)
Ndr. Ringvej/Nørrevænget (Silkeborg Kom)
Borgervænget/Nørrevænget (Silkeborg Kom)
Nørrevænget/Borgergade (Silkeborg Kom)
Tulipanvej/Borgergade (Silkeborg Kom)
Guldbergsgade/Borgergade (Silkeborg Kom)
Ved Skrænten/Borgergade (Silkeborg Kom)
Godthåbsvej (Silkeborg Kom)
Søndertorv (Silkeborg Kom)
Amaliegade/Drewsensvej (Silkeborg Kom)
Drewsensvej/Trafikterminalen (Silkeborg Kom)
Silkeborg Trafikterminal
6 Bus tidsplan
Dag | Kørselstider | Hyppighed |
---|---|---|
man | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
tir | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
ons | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
tor | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
fre | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
lør | 07:40 - 21:40 | 2 t. |
søn | 09:40 - 21:40 | 2 t. |
6 Bus Rutetegning
Rutetegningen for 6 i Danmark vil snart være tilgængelig.
6 Linje Bus takstinformation
Midttrafik, 6 Bus takst kan variere på grund af forskellige faktorer. For detaljerede oplysninger om billetomkostninger, besøg venligst deres officielle hjemmeside.
Flere ruter fra Midttrafik i Danmark
- 330 — Låsby Skole (Skanderborg Kom) - Campus Skanderborg/Højvangens Torv
- 1 — Struer St. (Struer Kom)
- 1 — Odder Busterminal
- 283 — Holstebro Trafikterminal - Borbjerg (Holstebro Kom)
- 28 — Langballevej (Silkeborg Kom) - Bryrup (Silkeborg Kom)
- 1003 — Parkvejens Skole (Odder Kom) - Odder Busterminal
- 771 — Hammershøj (Viborg Kom) - Bjerringbro St. (Viborg Kom)
- 801 — Kjellerup Rtb. (Silkeborg Kom)
- 596 — Stadion Allé (Sønder Omme) - Skjern Rtb. (Ringkøbing-Skjern Kom)
- 270 — Thorsminde (Holstebro Kom) - Holstebro Trafikterminal
- 410 — Skive Trafikterminal
- 14 — Regionshospitalet/Kirketerpvej (Randers Kom) - Lem/Tjørnelundsvej (Randers Kom)
- 14 — Sabro Skolevej (Aarhus Kom) - Grøfthøj/Bøgeskov Høvej (Aarhus Kom)
- 705 — Juelsminde Rtb. (Hedensted Kom) - Brund (Hedensted Kom)
- 2 — Odder Busterminal
- 851 — Thorsø/Torvet (Favrskov Kom) - Fårvang Skole (Silkeborg Kom)
- 412 — Lundø (Skive Kom) - Højslev Skole (Skive Kom)
- 319 — Hornslet St. (Syddjurs Kom) - Auning (Norddjurs Kom)
- 221 — Voldum Kirke (Favrskov Kom) - Randers Busterminal
- 171 — Munklinde (Ikast-Brande Kom) - Ikast/Østerport (Ikast-Brande Kom)