18 Linje
Aalborg Busterminal (Perron C8) - Techcollege (Øster Uttrupvej / Aalborg)
NT
NT 18 Bus Stoppesteder og Rutetidsplan
18 Bus (Aalborg Busterminal (Perron C8) - Techcollege (Øster Uttrupvej / Aalborg)) er en rute med 11 stoppesteder, der afgår fra Aalborg Busterminal (Perron C8) og slutter ved sin Techcollege (Øster Uttrupvej / Aalborg).
Aalborg Busterminal (Perron C8)
Politigården (Jyllandsgade / Aalborg)
Karolinelundsvej (Aalborg)
Bonnesensgade (Østerbro / Aalborg)
Teglværks Allé (Østerbro / Aalborg)
Østerport (Østerbro / Aalborg)
Lauritzens Plads (Gasværksvej / Aalborg)
Flydedokken (Gasværksvej / Aalborg)
Kantinekrogen (Gasværksvej / Aalborg)
Techcollege (Rørdalsvej / Aalborg)
Techcollege (Øster Uttrupvej / Aalborg)
18 Bus tidsplan
18 Bus Rutetegning
Rutetegningen for 18 i Danmark vil snart være tilgængelig.
18 Linje Bus takstinformation
NT, 18 Bus takst kan variere på grund af forskellige faktorer. For detaljerede oplysninger om billetomkostninger, besøg venligst deres officielle hjemmeside.
Flere ruter fra NT i Danmark
- 543 — Løgstør Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Ranum Skole (Seminarievej / Vesthim. Komm.)
- S2 — Hvorupgård (Ved Banen / Hvorupgårdvej) - Aalborg Busterminal (Område B)
- 21N — Langholt (Pindskæret) - Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
- 322 — Klitmøller (Ørhage / Cold Hawaii) - Fresiavænget (Chr. Hansensvej / Hanstholm)
- 523 — Østrup Vest (Nørregade / Vesthimmerland Komm.) - Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)
- 647 — Toftegårdsskolen (Tunøgade / Jerslev) - Gl. Klæstrupvej (Jerslevvej / Brønderslev Komm)
- 315 — Vesløs Rundkørsel (Aalborgvej / Thisted Komm.) - Amtoft (Gl. Feggesundvej / Thisted Kommune)
- 23N — Visse Ladegård (Vissevej / Aalborg) - Aalborg Busterminal (Område A)
- 1 — Nykøbing Hallen P-Plads (Nykøbing Mors) - Jesperhus Feriepark (Morsø Kommune)
- 1 — Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors)
- 540 — Lanternen (Sdr. Ringvej / Løgstør) - Toppedalskolen Vindblæs (Vesthimm. Komm.)
- 832 — Tårs Busterminal (Stationspladsen) - Gilsigvej (Ilbro/Hjørring Kommune)
- 802 — Sindal Station - Bindslev Skole (Skolegade / Hjøring Kommune)
- 683 — Klokkerholm Skole (Brønderslev Kommune) - Hjallerup Busterminal N
- 608 — Ørebroskolen (Jammerbugt Kommune) - Fjerritslev Busterminal (Jammerbugt Kommune)
- 610 — Skolepladsen (Brovst / Jammerbugt Komm.)
- 621 — Saltum Skole (Nolsvej / Saltum)
- 318 — Bedsted Skole (Skolegade / Thisted Komm.)
- 522 — Farsø Busterminal (Vesthimm. Komm.)
- 2 — Nykøbing Busterminal (Nykøbing Mors)