21N Linje
Langholt (Pindskæret) - Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
NT
NT 21N Bus Stoppesteder og Rutetidsplan
21N Bus (Langholt (Pindskæret) - Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)) er en rute med 57 stoppesteder, der afgår fra Langholt (Pindskæret) og slutter ved sin Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb).
Langholt (Pindskæret)
Pindskæret (Langholt)
Horsensvej (Horsensvej / Langholt)
Gravsholtvej (Vestvej / Langholt)
Langholt Rideskole (Vestvej / Langholt)
Attrupvej (Vodskovvej / Vodskov)
Hüttel-Sørensens Vej (Vodskovvej)
Vodskov Bolighus (Vodskovvej / Vodskov)
Gl. Vodskovvej (Tingvej / Vodskov)
Den Røde Gårds Vej (Tingvej / Vodskov)
Tidselbakken (Vodskov Kirkevej / Vodskov
Vodskov Skole (Kirkevej / Aalborg Kommune)
Kirkevej (Langbrokrovej / Vodskov)
Wild Westvej (Kirkevej / Vodskov)
Vodskov Brugs (Vodskovvej / Vodskov)
Engholm
Kvickly (Loftbrovej / Nørresundby)
Bøgildsmindevej (Hjørringvej / Nørresundby)
Gl. Høvej (Hjørringvej / Nørresundby)
Virkelyst (Hjørringvej / Nørresundby)
Brixlund (Hjørringvej / Nørresundby)
Ø. Fælledvej (Hjørringvej / Nørresundby)
Nr. Uttrup Kirke (Hjørringvej / Nørresundby)
Nr. Uttrup Torv (Hjørringvej / Nørresundby)
P. Larsens Vej (Hjørringvej / Nørresundby)
Lerumbakken (Østergade / Nørresundby)
Zieglersvej (Østergade / Nørresundby)
Østerbrogade (Nørresundby)
Jomfru Ane Gade (Borgergade/ Aalborg)
Nytorv (Østeraagade / Aalborg)
Aalborg Busterminal (Område B)
Sygehus Syd (Hobrovej / Aalborg)
Skipperen (Hobrovej / Aalborg)
Provstejorden (Hobrovej / Aalborg)
Firkløvervej (Hobrovej / Aalborg)
Mariendal Mølle (Hobrovej / Aalborg)
Sofiendal Skole (Hobrovej / Aalborg)
Stationsmestervej (Hobrovej / Aalborg)
Dyrskuevej (Hobrovej / Aalborg)
Bilka (Hobrovej / Aalborg)
Hjortevej (Hobrovej / Aalborg)
Ikea (Hobrovej / Aalborg)
Atletikvej (Hobrovej / Svenstrup)
Marathonvej (Hobrovej / Svenstrup)
Skipper Clements Vej ( Hobrovej / Svenstrup)
Svenstrup Skolevej (Hobrovej / Svenstrup)
Svenstrup Station (Hobrovej / Svenstrup)
Svenstrup Torv (Godthåbsvej / Svenstrup)
Sjællandsvej (Godthåbsvej / Svenstrup)
Lobovej (Godthåbsvej / Svenstrup)
Langdyssen (Godthåbsvej / Svenstrup)
Svenstrup Skolesti (Aalborg Kommune)
Midgården (Runesvinget / Svenstrup)
Danagården ( Runesvinget / Svenstrup)
Zincksvej (Ridemandsmøllevej / Svenstrup)
Ericavej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
Engblommevej (Ridemandsmøllevej / Godthåb)
21N Bus tidsplan
Dag | Kørselstider | Hyppighed |
---|---|---|
man | 00:24 - 23:15 | 22 t. 51 min. |
tir | 00:24 - 23:15 | 22 t. 51 min. |
ons | 00:24 - 23:15 | 22 t. 51 min. |
tor | 00:24 - 23:15 | 22 t. 51 min. |
fre | 00:24 - 23:24 | 23 t. |
lør | 00:24 - 23:24 | 1 t. 8 min. |
søn | 00:24 - 23:15 | 1 t. 8 min. |
21N Bus Rutetegning
Rutetegningen for 21N i Danmark vil snart være tilgængelig.
21N Linje Bus takstinformation
NT, 21N Bus takst kan variere på grund af forskellige faktorer. For detaljerede oplysninger om billetomkostninger, besøg venligst deres officielle hjemmeside.
Flere ruter fra NT i Danmark
- 72 — Brønderslev St. - Aalborg Busterminal (Område C)
- 80 — Lønstrup Turistinfo (Strandvejen / Hjørring Komm.) - Hjørring St.
- 310 — Thisted St. - Thisted Gymnasium (Ringvej / Thisted)
- 55 — Terndrup Busterminal - Aalborg Busterminal (Område C)
- 707 — Øster Jølby Skole (Morsø Kommune) - Sejerslev (Morsø Kommune)
- 52 — Aalestrup Busterminal (Vesthimm. Komm.) - Aalborg Busterminal (Område C)
- 329 — Hurup Thy St. - Hurup Thy Skole (Thisted Kommune)
- 60X — Aalborg Busterminal (Perron C3) - Aalborg Busterminal (Område C)
- 1 — Hobro Busterminal (H.I. Biesgade)
- 77 — Frederikshavn St. - Blokhus (Møllevej / Jammerbugt Kommune)
- 705 — Sydmors Skole (Morsø Kommune) - Hvidbjerg Hallen (Morsø Kommune)
- S1 — Mølholmsvej V/ Løvstikkevej - Discovej (Grønlands Torv / Aalborg)
- 53 — Støvring St. - Arden Station (Mariagerfjord Kommune)
- 645 — Ø. Brønderslev Skole (Brønderslev Kommune)
- 234 — Hobro Busterminal (H.I. Biesgade) - Assens Busterminal (Niels Madsens Vej / Mariagerf
- 370 — Sortebakkeskolen (Nørager / Rebild Komm.) - Haverslev Skole (Strandvejen)
- 316 — Sjørring Hallen (Thisted Kommune)
- 38 — Klitgård (Aalborg Kommune) - Aalborg Busterminal (Område C)
- 407 — Anlægsvej (Dybvad / Aalborgvej / Fr.Havn Komm.)
- 439 — Valsgård Skole (Ulstrupvej / Valsgård) - Truevejen (Døstrupvej / Mariagerfjord Kommune)